Nejbližší akce

SKVĚLÁ ZPRÁVA PRO VŠECHNY!!!
Jedinečná a poslední příležitost přihlásit se na NA SKUPINOVÝ VÝCVIK 13. - 15. ZÁŘÍ, NA KTERÝ PŘIJEDE I IDA SHAW!

S velikou radostí oznamuji, že Ida a Joan povedou modul 2 - 4 v září nakonec společně. Jsem nesmírně ráda, že si Ida našla čas, protože učit se umění skupinové schematerapie přímo od jejich zakladatelek, Joan a Idy, je vždy úžasný zážitek! Je o to vzácnější, že od příštího roku obě dámy výrazně omezí zahraniční cesty a zažít jejich společný třídenní "koncert" u nás v Evropě je možná jednou z posledních příležitostí. Pro ty, kteří se nezúčastnili modulu 1 v dubnu 2019, je možnost doplnit si ho formou webináře, který povede Joan a já ho budu překládat do češtiny. Webinář proběhne začátkem září, datum ještě upřesníme.

Vím, do září už máme jen dva měsíce a právě začalo léto, ale zpráva ke mně doletěla teprve teď. Moc se na vás těším a budu vám vděčná, když budete informaci šířit i mezi kolegy, které by to mohlo zajímat.Nenechte ujít tuto výjimečnou příležitost a zážitek.

Krásné léto, Beata
Webinář s Joan Farrell: Úvod do skupinové schematerapie Webinář
2.9.2019 od 14:00 do 20:00 (s ohledem na časový posun v USA)
6 hodin (opakování z 13. 4. 2019)
CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK V INDIVIDUÁLNÍ SCHEMATERAPII Nad rámec základů - Modul 2
9.-11.9.2019
ÚVOD DO SKUPINOVÉ SCHEMATERAPIE s Dr. Joan Farrell & Idou Shaw
13.-15.9.2019

První Institut Schematerapie České republiky a Slovenska

byl založen MUDr. Beátou Paškovou v prosinci 2018 na základě jejího dlouhodobého zájmu a nadšení pro schematerapii. Má jediný cíl a to zavést do českých a slovenských zemí tento  progresivní psychoterapeutický směr, který vykazuje výraznou účinnost dokumentovanou vědeckou evidencí v  řadě závažných indikací, včetně poruch osobností.

Milí přátelé, vážení kolegové,

Jmenuji se Beata Pašková. Těší mě.

Ráda bych zde s vámi sdílela některé své myšlenky a motivy, které mě vedly k založení Prvního Institutu Schematerapie České republiky a Slovenska (PISČS) a k mému zájmu o schematerapii vůbec.

Má dlouhodobá práce s klienty s poruchami osobnosti v Čechách (PCP) , ale zejména v UK ( Priory Hospital London, Cygnet Health Care UK, Fulbourn Hospital Cambridge, Personality Service Camden and Islington London), několikaleté studium schematerapie i sebezkušenost vyústily v hlubokou důvěru a přesvědčení, že se jedná o mimořádně efektivní přístup při léčbě řady stavů, které jinak neodpovídají na dnes běžně dostupné psychoterapeutické a farmakologické léčebné postupy. Jedná se nejenom o léčbu poruch osobnosti, především pak o emočně nestabilní, resp. hraniční poruchu a vážných následků psychologických traumat, ale i o léčbu chronických úzkostných a neurotických stavů (především tzv. „jádrových“), protrahovaných depresivních stavů vč. dysthymie a dalších.

Co je schematerapie

Schematerapie je poměrně nový integrativní psychoterapeutický směr zaměřený na léčbu komplexních a chronických  osobnostních problémů, zejména poruch osobností, ale i chronických depresivních stavů a komplexních traumat. V poslední době se zaměřuje i na intervence v oblasti poruch příjmu potravy, v párové terapii či ve forensní psychologii.

Kontakt

První Institut Schematerapie České republiky a Slovenska,

Terapie osobnosti s.r.o.

Korunní 2569/108, Vinohrady
101 00 Praha 10

info@schematerapie.cz

MUDr. Beata Pašková
ředitelka Institutu
+44 7917686896
betala@centrum.cz
Alžběta Havlová
koordinátorka programu
+420 725 662 592
betty.havlova@gmail.com
Joan Farrell, Ph.D.
externí lektorka
Ida Shaw, MA
externí lektorka
Nicola Kenney, MSW
externí pracovnice

První Institut Schematerapie České republiky a Slovenska je akreditovaný mezinárodní společností pro schematerapii